Darmowy kreator CV - wzór i szablon cv do pobrania. Jak stworzyć profesjonalne cv


  • 05 lutego 2020
  • Patrycja

Zdjęcie:

 

Niektórzy rekruterzy mają całymi dniami pełne ręce roboty. Przerzucają stosiki CV, szukając odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Czasami mają już dość – wszystkie wyglądają tak samo, żadne się nie wyróżnia. Ale gdy rekruter zwróci uwagę na to, że jedno spośród pozostałych 200 ma inny układ, na górze ma wypisane wszystko to, co najważniejsze – od razu chętniej mu się przyjrzy. Pytanie czy wolisz być w stosiku tych typowych, taki jak wszystkie inne, czy raczej w tych wyróżniających się?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi – zdecydowanie chcę się wyróżniać, to dobrze trafiłeś. Chętnie podpowiemy ci jak możesz stworzyć swoje Curriculum Vitae w taki sposób, aby rekruter zwrócił na ciebie swoją uwagę.

 

Szablon i wzór profesjonalnego CV word i pdf. Tego nie robi 90% osób

Gwarantujemy, że na praktycznie żadnym CV nie znajdzie się taki element jak „podsumowanie zawodowe”. Dlaczego? Dlatego, że większość ludzi wierzy w utarte schematy. Że powinno być doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków i zainteresowania, i już nic ponadto.

Otóż nie, nie musi. Nawet lepiej jest zawrzeć podsumowanie zawodowe – rekruter ma wszystko w jednej rubryce, czarno na białym. Co i gdzie robiliście, jakie przyniosło to korzyści dla firmy w której pracowaliście. Wszystkie wasze cechy i umiejętności są wyeksponowane na samej górze. Rekruter będzie bardzo zadowolony i chętniej poświęci ci więcej czasu niż sześć sekund. Zwiększasz w ten sposób również swoje szanse na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do sztabu firmy.

Jak jeszcze wyróżnić CV? Darmowy szablon CV

Istnieje w Internecie coś takiego jak „kreator CV”, który pozwala nam stworzyć dokument w zupełnie inny sposób niż do tej pory. Wiele osób po prostu wypisuje swoje dane, doświadczenie i wykształcenie w Wordzie, dodaje klauzulę i wydaje im się, że to klucz do sukcesu.

Jeśli skorzystacie z takich narzędzi – macie szansę szybciej wpaść komuś w oko. Takie CV pokaże również, że się bardziej postaraliście. Na pewno bardziej niż inni kandydaci, którzy mają swoje CV stworzone w kilka minut „na kolanie”.

Warto korzystać z takiego rozwiązania bo oprócz odpowiedniego układu często zyskujecie również ciekawą szatę graficzną. Czasami coś, co można wyrazić liczbami lub słowami – przeniesione jest na formę graficzną. To znacznie łatwiej się czyta i szybciej można dzięki temu wyłapać najważniejsze informacje.

Jak działa kreator CV?

Przeważnie w wielu miejscach w ten sam sposób – wystarczy wybrać szablon, którym jesteśmy zainteresowani, a później uzupełnić w odpowiednich miejscach informacje. Podać nasze dane, dane kontaktowe, wpisać doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków, zainteresowania, stworzyć podsumowanie zawodowe czy dodać jakąkolwiek inną zakładkę w naszym CV.

Później można je pobrać i co ciekawe – przeważnie w 99% przypadków będzie można je ściągnąć jedynie w PDF. Dlaczego? Bo niezależnie od tego, na jakim komputerze, z jakim czytnikiem PDF będzie odbierany nasz dokument – wyświetli się poprawnie. Nie można powiedzieć tego samego o CV, które stworzone było w Wordzie i które wysyłamy w jednym z jego rozszerzeń.

Wiecie już jak możecie sobie pomóc? Wspaniale! W takim razie do dzieła i zaskoczcie swojego potencjalnego, przyszłego, pracodawcę.Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze