Detektor zbrojenia PM8000 – niezbędny sprzęt na każdej budowie


  • 31 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Adobe Stock; materiały partnerów

Każda ekipa budowlana, która prowadzi poważne prace – czy to konstrukcyjne, czy tez remontowe – powinna być wyposażona w odpowiedni sprzęt. Oczywiście, można pracować mając do dyspozycji standardowy zestaw narzędzi, jednak nowoczesne urządzenia znacząco poprawiają efektywność działań i bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto, by robotnicy mieli pod ręką detektor zbrojenia PM8000. Dlaczego – o tym parę słów można znaleźć poniżej.

Do czego służy detektor zbrojenia PM8000?

Detektor prętów zbrojeniowych PM8000 to urządzenie elektroniczne służące do wykrywania obecności prętów zbrojeniowych znajdujących się w konstrukcjach betonowych. Z jego pomocą można je lokalizować w ścianach, a także w podłogach, zanim rozpocznie się jakiekolwiek prace (czy to związane z nawiercaniem ścian, czy z rozbijaniem betonu w celu na przykład utworzenia przejścia pomiędzy dwoma pomieszczeniami), w trakcie których można by natrafić na tego rodzaju przeszkody.


Detektor zbrojenia PM8000 – możliwe zastosowania

Warto zauważyć, iż proste wykrywanie znajdujących się pod warstwą betonu prętów zbrojeniowych to nie wszystko, w czym może pomóc zaawansowany detektor PM8000. W porównaniu do najprostszych modeli urządzeń detekcyjnych, te bardziej nowoczesne mają lepszy zasięg i znakomicie nadają się do takich zadań, jak skanowanie liniowe, skanowanie obszarowe lub wręcz pełne mapowanie.

Skanowanie oraz mapowanie, na które pozwala detektor PM8000 mogasię przydać również i wtedy, gdy z jakiegokolwiek powodu w już istniejącej konstrukcji chcemy zweryfikować poprawność rozłożenia instalacji i zbrojeń oraz zgodność ich rozlokowania z tym, na które wskazuje dokumentacja budowlana danego miejsca.

Możliwości, jakie daje detektor PM8000

Detektor zbrojenia PM8000 jak już zostało wspomniane powyżej, jest urządzeniem o bardzo szerokim wachlarzu możliwości. Urządzenie to, dostarczane przez firmę Viatesco, ze względu na swoje rozmiary jest wygodny do użytkowania w bardzo zróżnicowanych warunkach – co w niektórych sytuacjach może się okazać kluczowe. Dlaczego? Ponieważ w przypadku tych placów budowlanych, w których podłoże jest pokryte dużą ilością gruzu lub po prostu rozłożenie materiałów albo stan remontowanego budynku ogranicza swobodę przemieszania się, wprowadzenie dużych, stacjonarnych detektorów byłoby problematyczne. Na szczęście duże urządzenia to już przeżytek i dawno zostały one wyparte przez tak wygodne rozwiązania, jak właśnie omawiany detektor PM800.

Sam detektor zbrojenia PM8000 został stworzony w taki sposób, aby na bieżąco można było odczytywać dane za pomocą wyświetlacza LED. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, które na bieżąco pomaga w tworzeniu statystyk. Samo użytkowanie sprzętu jest dodatkowo wspomagane funkcjami geolokalizacyjnymi, a jeśli zajdzie taka potrzeba, użytkownicy detektora zbrojeń PM8000 mogą włączyć także opcję AR.

Kiedy korzystać z detektora zbrojeń PM8000?

Obok samych budowlańców, z detektora zbrojeń PM8000 często korzystają elektrycy. Co więcej, urządzenie to doskonale sprawdza się we wszystkich sytuacjach, w których przeprowadzane są kontrole inwestycji i odbiór prac budowlanych. Sprzęt detekcyjny umożliwia wtedy sprawdzenie, czy wszystko odbyło się zgodnie ze zleceniem i czy zbrojenia oraz instalacje rozmieszczono prawidłowo, zgodnie z projektem i wszelkimi przyjętymi założeniami.

Dodajmy jeszcze, że dostarczany przez Viateco detektor PM8000 może okazać się niezmiernie przydatny także i wtedy, gdy w już gotowym budynku poszukiwane jest miejsce na dodanie jakiejś instalacji, a nie jesteśmy pewni, gdzie w ścianie znajduje się odpowiednie miejsce, wolne od innych instalacji i elementów utrudniających wiercenia.


Znajdź fachowca w swojej okolicy

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze