Kardiolog w Warszawie. Ile zarabia, gdzie pracuje, wykształcenie, ile kosztuje wizyta

Wszystkie najważniejsze informacje


  • 05 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Canva; zdjęcie poglądowe

Kardiolog to lekarz, który zajmuje się chorobami serca, ale także całego układu sercowo-naczyniowego (czyli inaczej – układu krążenia). Zobaczcie wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą kardiologa, w tym gdzie pracuje, jak zostać kardiologiem, a także ile w Warszawie kosztuje wizyta u tego lekarza. 

Czym zajmuje się kardiolog? 

Kardiolog to lekarz, który specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. W dużym uproszczeniu – zajmuje się sercem i naczyniami krwionośnymi, czyli żyłami, tętnicami i naczyniami włosowatymi. Jego pacjentami są często osoby, które wykonują swoje badania profilaktycznie, ale także wszystkie inne osoby z chorobami przewlekłymi, nabytymi i wrodzonymi. Do zadań kardiologa można również zaliczyć profilaktykę chorób układu krążenia, edukację, a także nadzór nad pacjentami w trakcie rehabilitacji i powrotu do sprawności po chorobie serca. 

Jak zostać kardiologiem? 

Aby zostać kardiologiem – naturalnie trzeba ukończyć studia medyczne i zdać wszystkie obowiązkowe egzaminy. następnie należy udać się na specjalizację z kardiologii. Obecnie, w zależności od posiadanego wykształcenia, utworzono osobne bloki programowe dla lekarzy bez specjalizacji i lekarzy, którzy rozpoczęli kształcenie jeszcze w dwustopniowym trybie nauczania. 

Poszukujesz dobrego kardiologa?


Gdzie pracuje kardiolog? 

Kardiolog pracuje w przychodniach, ale także szpitalach specjalistycznych. Może to robić w placówkach publicznych, a także prywatnych. Tak naprawdę decyzja, w którą stronę pójdzie, zależy od niego, ale także od miejscowości, w której chce prowadzić swoją praktykę. 

Ile zarabia kardiolog? 

Ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ to bardzo indywidualna sprawa. Zależy ona od miejscowości w której prowadzona jest praktyka, rodzaju pracy tj. prywatnie czy państwowo, doświadczenia i wykształcenia. W państwowych placówkach lekarze mogą liczyć na zarobki rzędu ok. 3000 - 4000 złotych, ale mogą dorabiać prywatnie. Zupełnie inaczej będą kształtowały się zarobki, jeśli lekarz zdecyduje się całkowicie na pracę prywatną. 

Ile kosztuje wizyta u kardiologa?

Również na to pytanie nie da się odpowiedzieć zerojedynkowo. Zależy to bowiem od tego, gdzie wybieramy się do kardiologa. Jeśli korzystamy z usługi lekarskiej na NFZ – jest to coś, co obejmuje nasze ubezpieczenie. Jeśli jednak chcemy zbadać się prywatnie, to konieczne jest zapłacenie min. 150 zł za wizytę. 


Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze