Kiedy otwarcie stacji Metro Lazurowa?


  • 26 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Canva; zdjęcie poglądowe

Warszawa może być miastem dumnym, ponieważ ma coś, czego inne miasta w Polsce nie mają. Mowa oczywiście o metrze. I chociaż nie jest tak spektakularnie, jak w przypadku Londynu czy Paryża, to jednak jest. I w dodaktu doczekało się rozbudowy II linii. I chociaż po drodze jest sporo opóźnień, niedotrzymanych terminów, a nad niektórymi stacjami nadal nie ruszyły prace – w końcu pojawia się światełko w tunelu. W 2022 roku, pod koniec czerwca, ruszył przystanek, który zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ul. Gróczewskiej z ul. Powstańców Śląskich. Otwarte pozostaje jednak pytanie: kiedy doczekamy się otwarcia stacji Lazurowa? 


Co ze stacją metra Lazurowa? Kiedy otwarcie? 

Ciężko mówić o otwarciu. Zgodnie z harmonogramem to jedna z trzech ostatnich stacji na zachodnim odcinku linii M2. Razem z Lazurową ma powstać także Chrzanów i Karolin. Według dokumentów – powinny się one pojawić do kwietnia 2024. Termin jednak jest... nierealny. I to od bardzo długiego czasu. Wszystko za sprawą tego, że prace budowlane nie ruszyły, mimo podpisanych umów. I to podpisanych w 2018 roku. Wniosek o pozwolenie na rozbudowę złożony został dopiero w grudniu 2020 roku. Od tego czasu trwają wzajemne oskarżenia kto tak naprawdę opóźnił budowę – czy wina leży po stronie wojewody, czy z kolei to odpowiedzialność ratusza. W końcu jednak dyskusje dobiegły końca. 

Stacja Lazurowa ma znaleźć się obok pętli tramwajowo-autobusowej Osiedle Górczewska, po południowej stronie ul. Górczewskiej. Dwie kolejne stacje planowane są pod ul. Rayskiego, a także obok skrzyżowania ulic Sochaczewskiej i Połczyńskiej (odpowiednio: Chrzanów i Karolin). 


Znajdź fachowca w swojej okolicy

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze