Łazienki Królewskie w Warszawie. Najważniejsze informacje

Wszystko, co warto wiedzieć


  • 20 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Wikimedia.org

Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-ogrodowy, jeden z najpopularniejszych w Warszawie. Powstał on w XVIII wieku, a założył go Stanisław August Poniatowski. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, który wzniesiono w latach 80. XVII wieku i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Przeczytajcie więcej ważnych informacji na temat Łazienek Królewskich. 

Gdzie się znajduje?

Łazienki położone są na ul. Agrykola 1, w dzielnicy Śródmieście. To jeden z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie, najczęściej wybieranym na spacery. 

Co warto zobaczyć? 

W Łazienkach, przede wszystkim, można zobaczyć niesamowite budowle. Najpopularniejszą z nich jest Pałac na Wyspie, ale oprócz tego można zobaczyć tam Nową Pomarańczarnię, Nową Kordegardę, Amfiteatr, Pałac Myślewicki czy Biały Dom. Naprawdę warto je zobaczyć. 


Ogrody 

W Łazienkach znajdują się cztery ogrody. Należą do nich: 

  • Ogród Królewski z XVIII wieku 
  • Ogród Romantyczny z XIX wieku 
  • Ogród Modernistyczny z XX wieku 
  • Ogród Chiński 

W 2015 roku przed Starą Pomarańczarnią powstał niewielki Ogród Holenderski. 

Pomniki i rzeźby 

W Łazienkach znajduje się mnóstwo pomników i rzeźb, między innymi takie jak Rzeźba Psa Asa, Posąg Herkulesa, Popiersie Józefa Bema, Popiersie Cypriana Kamila Norwida, Pomnik Fryderyka Chopina czy Popiersie Maurycego Mochnackiego. A nie jest to nawet połowa tego, co można podziwiać w Łazienkach. 

Historię tego miejsca możecie przeczytać na stronie wikipedii. 


Znajdź fachowca w swojej okolicy

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze