Ortopeda. Ile zarabia ortopeda w Warszawie? Cena wizyty w Warszawie. Opis zawodu

Najważniejsze informacje


  • 19 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Canva; zdjęcie poglądowe

Ortopeda to osoba, która zajmuje się leczeniem urazów i złamań kości, a także wszystkich innych dolegliwości związanych ze zdrowiem naszego kręgosłupa, a także całego układu ruchu. Zadania ortopedy to m.in. diagnoza, a także leczenie całego układu kostnego, mięśni, stawów i więzadeł, dzięki którym możliwe jest normalne funkcjonowanie ruchowe. 

Czym zajmuje się ortopeda? 

Jak wspomnieliśmy wcześniej – ortopeda zajmuje się diagnozą, a także leczeniem urazów kości i stawów. Ortopeda to lekarz, który zajmuje się także wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami nerwów, nowotworami, a także innymi chorobami, które wpływają na układ ruchowy. 

Jak zostać ortopedą? 

Aby zostać ortopedą, konieczne jest skończenie studiów medycznych, co całkowicie oczywiste. Następnie należy skończyć specjalizację, a na samym końcu odbyć odpowiedni staż, który uprawnia daną osobę do tego, aby mogła pracować jako ortopeda. Po zakończeniu specjalizacji, zdanym egzaminie – dopiero można uzyskać tytuł lekarza dyplomowanego ortopedy. Na tym etapie można zakończyć naukę albo kontynuować specjalizację II stopnia.  

Szukasz odpowiedniego ortopedy?


Gdzie pracuje ortopeda? 

Ortopeda może pracować zarówno w państwowych, jak i prywatnych placówkach medycznych. Wszystko tak naprawdę zależy od jego doświadczenia, wykształcenia i tego, czy w danym miejscu w ogóle poszukiwany jest ktoś na stanowisko ortopedy. Ortopedzi mogą pracować zarówno w przychodniach, jak i szpitalach. 

Ile zarabia ortopeda? 

Ortopeda może zarabiać naprawdę bardzo różne pieniądze – wszystko zależy od tego, czy pracuje państwowo czy prywatnie. Szacuje się jednak, że zarobki wahają się w okolicach 3000-4000 złotych netto. Oczywiście każdy ortopeda może zarobić dodatkowe pieniądze dzięki przyjmowaniu prywatnie klientów. 

Ile kosztuje wizyta u ortopedy?

Wizyta u ortopedy w Warszawie to kwestia kosztów oscylujących w granicach 100-300 złotych. Oczywiście, jeśli wybieramy się prywatnie. Jeśli niespecjalnie zależy nam na czasie, a raczej – jesteśmy w stanie nieco poczekać na naszą wizytę, możemy iść do ortopedy w ramach NFZ, co jest oczywiście bezpłatne, jeśli płacimy składki.  


Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze