Park Szczęśliwicki. Gdzie się znajduje, co w nim znajdziemy?

Najważniejsze informacje


  • 27 stycznia 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: wikimedia.org

Park Szczęśliwicki to jeden z wielu parków miejskich, jakie znajdują się w Warszawie. Ten akurat położony jest na Ochocie, pomiędzy ulicami: Włodarzewską i Drawską. Projektantami tego parku byli Stanisław Bolek i Tadeusz Nurkiewicz z Pracowni Zieleni Biura Projektów Budownictwa Komunalnego "Stolica". Zobaczcie, co takiego można spotkać w Parku Szczęśliwickim i co można robić tam ciekawego. 


Park Szczęśliwicki – najważniejsze informacje 

Park Szczęśliwicki założono w 1961 roku, na obszarze, który leżał tuż za przedwojenną granicą warszawskiego rakowca, w południowej częśći świeżo włączonych do Warszawy Szczęśliwic. Nazwa parku pochodzi od nazwy dawnej wsi Stenclewice. Pod koniec lat 90. XX wieku rozbudowano tutaj infrastrukturę narciarską. Obecnie park pełni charakter parku wypoczynkowo-sportowego, a także miejsca, gdzie można zorganizować festyny i inne imprezy. 

Na terenie parku rośnie mnóstwo drzewów, krzewów i roślin, takich jak np. topola, berberysy, migdałka czy kultywary lip. W parku można spotkać zwierzęta takie jak łabędzie, modraszki, mysikróliki, czyże czy żaby wodne. 

Dwa największe wyrobiska gliny zostały połączone i dzisiaj tworzą zbiornik Glinianki Szczęśliwickie. Są one zarybione, a nadzór sprawuje nad nimi Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego. 

Kopiec Szczęśliwicki, dzisiaj znany bardziej pod nazwą Górka Szczęśliwicka, to miejsce, które dzisiaj daje sporo radości w okresie zimowym, ale nie tylko. To tutaj znajduje się Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwice – działa na nim wyciąg narciarski a także kolejka grawitacyjna. 

Warto się tam wybrać, aby wypocząć. Znajdziecie tutaj również mnóstwo placów zabaw, a także sporo ścieżek, którymi można się przechadzać, podziwiając piękno przyrody. A jak zabraknie sił – zawsze można sobie tutaj usiąść, żeby podziwiać wodę. Dla każdego coś dobrego!


Znajdź fachowca w swojej okolicy

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze