Urząd Skarbowy obejmujący Stare Babice - który jest właściwy?

Warto to wiedzieć

  • 26 maja 2022
  • Mateusz

Zdjęcie: Fotografia pogląowa

Urząd skarbowy to jedna z podstawowych jednostek Krajowej Administraji Skarbowej, która obsługuje naczelnika urzędu skarbowego - ten z kolei podlega Ministrowi Finansów. Naczelnik urzedu skarbowego to organ podatkowy pierwszej instacji, który jest także finansowym organem postępowania przygotowawczego i organem egzekucyjnym. Jest on także upoważniony do prowadzenia kontroli podatkowych czy postępowań podatkowych. 

To właśnie z urzędem skarbowym się rozliczamy i tam składamy nasze deklaracje podatkowe. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju urząd jest w niemal każdym dużym mieście czy dzielnicy. Nie inaczej jest na terenie Starych Babic, które jednak nie mają własnego urzędu skarbowego. Podlegają one pod US Warszawa-Bielany, który swoim zasięgiem obejmuje zarówno samą warszawską dzielnicę, jak i gminy Błonie, Izabelin, Kampinos, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice.

Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany znajduje się przy ulicy Skalbmierskiej 5 w Warszawie. Otwarty jest on w godzinach od 8.00 do 18.00 w poniedziałek i od 8.00 do 15.00 w pozostałe dni (od wtorku do piątku). Telefon kontaktowy do urzędu to 22 569 32 00.


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze