Jak dobrze zdać egzamin ósmoklasisty?

Jak dobrze zdać egzamin ósmoklasisty?


  • 29 marca 2023
  • PiotrAdmin

Zdjęcie:


Wielu uczniów ósmych klas bardzo się stresuje na myśl o zbliżającym się egzaminie. Na szczęście zostało jeszcze trochę czasu, a to oznacza, że można nadrobić zaległości. Dziś podpowiemy Wam jak to zrobić. 


Systematyczność ma znaczenie

Jeżeli nauka ma być efektywna, musi być systematyczna. Rzeczywiście tylko wtedy przyniesie dobre efekty. Oznacza to, że najlepiej wyrobić rutynę, czyli uczyć się regularnie, np. po przyjściu ze szkoły. Trzeba też uczyć się w odpowiedniej atmosferze, a to oznacza, że nic nie może Was rozpraszać. W żadnym wypadku nie należy mieć włączonej muzyki. Najlepiej uczyć się w ciszy. Bardzo przydatne są pomoce naukowe. Warto z nich korzystać, gdyż dzięki temu możecie sprawdzić na jakim etapie jesteście i z którymi zagadnieniami macie mniejszy lub większy problem. W ten prosty sposób będziecie mogli skupić się na zagadnieniach, które sprawiają Wam największy problem, zaś szybciej powtórzycie te, które są łatwiejsze. Oczywiście nie można zapominać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie nie należy uczyć się na ostatnią chwilę. Przez tydzień czy dwa nie nadrobicie wszystkich zaległości, nawet jeżeli będziecie się uczyć po 10 godzin dzienne. 

Dlaczego warto korzystać z repetytoriów?

Pewne jest to, że aby lepiej przygotować się do pierwszego tak ważnego egzaminu, warto zaopatrzyć się  w repetytorium ósmoklasisty. Znajdują się w nim wszystkie zagadnienia, które powinniście znać. Dzięki temu solidniej przygotujecie się do egzaminu. Uporządkujecie materiał, ale też dowiecie się z jakimi zagadnieniami macie największy problem. Repetytoria zostały opracowane w taki sposób, by stopniować poziom trudności. Najtrudniejszy materiał można przyswajać mniejszymi partiami, co ułatwia nauczenie się go i zrozumienie. Jednocześnie w repetytorium znajdziecie wszystkie przydatne informacje, choćby dotyczące trwania egzaminu, ale też tego co możecie zabrać na egzamin, a czego nie. Uczniowie mogą zapoznać się z formułą zadań, które wystąpią na właściwym egzaminie. W repetytorium znajdują się też rozwiązania, a więc od razu można sprawdzić, czy zadanie zostało właściwie rozwiązane. Z repetytoriów mogą korzystać też rodzice uczniów, którzy będą przepytywać ich z danego materiału bądź też będą pomagać im w nauce. 

Gdy zaległości są większe 

Nie zawsze rodzice mają czas, by pomóc swoim dzieciom nadrobić zaległości. Zawsze mogą jednak zapisać swoje pociechy na korepetycje. Koszt jednej lekcji wydaje się dosyć duży, natomiast można sporo zaoszczędzić, wystarczy tylko zapisać dziecko na korepetycje do studenta. Ale to nadal nie wszystko. Otóż podczas korepetycji warto korzystać z repetytoriów. Ósmoklasiści mogą zabrać repetytoria także wtedy gdy nie potrafią rozwiązać jakiegoś zadania i ciągle wychodzi im np. nieprawidłowy wynik. Właśnie podczas korepetycji mogą być rozwiązywane najtrudniejsze zadania, które sprawiają nastolatkom największy problem. Dzięki repetytoriom uczeń szybko oswoi się z formułą egzaminu. Zatem przynajmniej pod tym względem będzie się mniej stresować, gdyż rzeczywiście będzie wiedział, czego może się spodziewać. Rozwiązywania zadań na podstawie klucza odpowiedzi można się nauczyć. Dotyczy to zarówno przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Repetytorium jest tutaj niezbędną pomocą.                            


Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze