Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Praktyczne porady


  • 28 lutego 2023
  • Patrycja

Zdjęcie: Canva; zdjęcie poglądowe

Pierścionek zaręczynowy to pierwszy najważniejszy pierścionek w życiu każdej kobiety. To dowód, że jej partner myśli o niej poważnie i że chce zaoferować jej znacznie więcej. To dowód niesamowitej miłości i przywiązania. Dla panów to jednak spory problem – jak wybrać taki pierścionek, który będzie się jej podobał i będzie pasował? Niektórzy wybierają się do sklepów z kimś bliskim z otoczenia ukochanej. Z jej mamą, przyjaciółką czy rodzeństwem. Inni jednak polegają tylko na sobie. Zobaczcie, w jaki sposób wybrać pierścionek idealny, który skradnie jej serce.

Szukacie pierścionka zaręczynowego?


Jaki jest twój budżet?

Jedni mogą pozwolić sobie na zakup pierścionka z bardzo wysokiej półki cenowej. Inni z kolei muszą znaleźć coś w cenie, na którą mogą sobie pozwolić i niekoniecznie chcą się w tym celu zapożyczać – i to kompletnie zrozumiałe. Kiedyś mawiało się, że jeśli mężczyzna ma kupować pierścionek zaręczynowy, to jego cena powinna oscylować w okolicach 1-2 pensji mężczyzny, bo to oznacza, że jest gotowy do małżeństwa (posiada jakiś tam zgromadzony kapitał, że go na taki wydatek stać). Przede wszystkim jednak pierścionek zaręczynowy to symbol jego miłości i nie warto przywiązywać się do takich sztywnych ram. Nawet pierścionek za 500 złotych może być wspaniały. Warto jednak określić swój budżet i podjąć decyzję, ile dokładnie chcemy na ten cel wydać.

Jaki kolor?

Jedne panie noszą srebro, a inne wolą złoto. To ważna wskazówka – co nosi na co dzień? Warto się kilka dni przypatrzeć temu, co posiada na sobie albo co skrywa w swojej szkatułce z biżuterią. Można również zapytać ją podstępem, jaki rodzaj biżuterii woli (kobiety mają jednak szósty zmysł, lepiej unikać tego rozwiązania – to ostateczność, jeśli chcecie, aby zaręczyny były niespodzianką). Jeśli na co dzień noszą srebrną biżuterię to białe złoto albo srebro będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak wybierają klasyczne złoto – wiecie co robić.

Kamień na pierścionku

W pierścionkach umieszcza się mnóstwo różnych kamieni, z czego najpopularniejszym w pierścionkach zaręczynowych jest zdecydowanie diament. Wiadomo, że nie każdy będzie jednak chciał decydować się na pierścionek z tego rodzaju diamentem, dlatego dobrze, ża na rynku jest do wyboru znacznie więcej np. szafir, rubin, szmaragd i wiele, wiele więcej. I chociaż diament jest zdecydowanie najbardziej trwały, to jest z czego wybierać. Dobrze jest się kogoś w tej kwestii poradzić, żeby wiedzieć, co najbardziej podobałoby się naszej wybrance serca.

Wybieraj produkty jakościowe

Masz już wybrany kolor materiału, kamień, wiesz już w jakim stylu chciałbyś kupić pierścionek – zawsze warto upewnić się co do jakości wybranego produktu. Jedne będą znacznie trwalsze niż inne, a inne z kolei będą miały jakieś rysy czy skazy. Trzeba to wszystko sprawdzić przed zakupem, bo to dość ważna sprawa. I tak np. każdy pierścionek z brylantem powinien mieć certyfikat autentyczności, gdzie można sprawdzić wszystkie parametry pierścionka.

A na jaki rozmiar?

To jest największy problem, rzadko się zdarza, żeby mężczyzna znał rozmiar palca swojej ukochanej. Dlatego to jest prawdopodobnie największe wyzwanie, jakie stoi przed przyszłym narzeczonym. Jest jednak kilka sposobów na to, aby to sprawdzić. Można poprosić o pomoc kogoś jej bliskiego, kto bez wzbudzania podejrzeń, sprawdzi jej rozmiar palca. Jeśli jednak ukochana nosi już jakiś pierścionek na palcu serdecznym, zwyczajowym, gdzie nosi się pierścionek zaręczynowy, to wtedy wystarczy go ze sobą zabrać do jubilera albo zmierzyć jego wewnętrzną średnicę. W razie czego zawsze można skorygować rozmiar, ale może uda się to robić z pominięciem tego punktu?

Pamiętaj o sprawdzeniu warunków zwrotu

Różne sytuacje mają miejsce – pierścionek może się jej kompletnie nie spodobać, nie przyjmie zaręczyn albo sam zmienisz co do nich zdanie. Dobrze byłoby wiedzieć, czy można oddać pierścionek u jubilera, u którego się go kupiło. To takie zabezpieczenie w razie wystąpienia okoliczności, których się nie spodziewamy. Słabo będzie potem zostać z pierścionkiem, którego się już nie chce albo nie potrzebuje. Dlatego polecamy zorientować się w przypadku wystąpienia sytuacji, której nie do końca się spodziewamy.

Sposób zapakowania pierścionka

Któż nie chciałby dostać swojego zaręczynowego pierścionka w pięknym, ozdobnym pudełeczku, jakie ogląda się w filmach romantycznych? Dlatego upewnijcie się, że to również będzie część zakupu albo czy możecie za niewielką opłatą dodać takie pudełeczko na pierścionek zaręczynowy. To zawsze wygląda pięknie podczas klękania na kolano, gdy wyjmujemy biżuterię w takim pudełeczku. Dlatego o to również zapytajcie sprzedawcę podczas wyboru idealnego zaręczynowego pierścionka.

Porównanie cen

Jeśli już mniej więcej wszystko jest dla was wiadome – zanim przejdziecie do ostatniego etapu, czyli zakupu pierścionka, sprawdźcie czy podobnych modeli nie ma w innych miejscach i czy czasem nie są tam tańsze. Albo poszukajcie parametrowo podobnych pierścionków, żeby rozeznać się, czy cena u danego jubilera czasem nie jest wygórowana. To ma być zakup, mimo wszystko, racjonalny. Szkoda, żebyście wpakowali wiele dodatkowych pieniędzy, czego można byłoby uniknąć. Dlatego warto wszystko sprawdzać!

I pamiętajcie o najważniejszym. O tym, aby utrzymać zaręczyny w tajemnicy do samego końca – dobrze, żeby nikt nie wiedział co planujesz (chyba, że angażujesz w to kilka osób ze swojego lub jej otoczenia). Jeśli macie z ukochaną wspólne konto, to musicie dokonać zakupu tak, aby nie zauważyła tej transakcji. Po zakupie ukryjcie skrzętnie pierścionek, aby nie miała szansy trafić na niego nawet przez przypadek! Inaczej cała niespodzianka posypie się już na etapie końcowym, a tego przecież byśmy nie chcieli.

To, co jednak jest najważniejsze w wyborze pierścionka to to, co stanie się już po samych zaręczynach. Czasami pierścionek nie ma aż takiego znaczenia i warto o tym pamiętać i nie podchodzić do tej sprawy jak do takiej na śmierć i życie. Wiecie dobrze, co podoba się waszej ukochanej – na pewno sobie poradzicie. A jeśli nie to wszyscy pracujący u jubilera, z pewnością wesprą was w wyborze tego jednego, idealnego pierścionka. A potem to już tylko planowanie reszty wspólnego życia!


Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze