Jakie kosmetyki muszą znaleźć się w wakacyjnej walizce?

Jakie kosmetyki muszą znaleźć się w wakacyjnej walizce?


  • 23 marca 2023
  • PiotrAdmin

Zdjęcie: Poglądowe

Niektórzy poświęcają im całkiem sporo miejsca w swoim bagażu, inni ograniczają się tylko do tych najpotrzebniejszych - kosmetyki, bo o nich mowa, trzeba zabrać ze sobą na wyjazd bez względu na to, jak wiele czasu spędzimy poza domem. Których nie może zabraknąć w naszej walizce


Kremy z filtrem UV

Kremy z filtrem UV to jedne z kosmetyków, które obowiązkowo musimy zabrać na wakacyjny wyjazd, i to bez względu na to, czy wybieramy się nad morze, w góry czy nad jezioro. Nawet jeśli nie zamierzamy zażywać długich kąpieli słonecznych, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Optymalnym wyborem będą kosmetyki ze współczynnikiem SPF 30. Jeśli jednak spędzamy wakacje w ciepłych krajach, gdzie temperatura powietrza nierzadko przekracza 40 stopni, weźmy ze sobą krem zapewniający większą ochronę. Jednocześnie nie należy zapominać o aplikacji kosmetyku na skórę twarzy, która jest niezwykle delikatna i podatna na działanie promieni słonecznych. Tutaj jednak nie ma kompromisów - jedynym właściwym wyborem będzie krem do twarzy SPF 50, który zapewni nie tylko odpowiedni poziom ochrony, ale i nawilżenia.

Kosmetyki o działaniu nawilżającym

Nasza skóra nie lubi wysokich temperatur ani przesyconego wilgocią powietrza, dlatego jej pielęgnacja letnią porą stanowi niemałe wyzwanie. Warto sięgnąć po kosmetyki o działaniu nawilżającym, zarówno w kontekście dbania o skórę twarzy, jak i pozostałe partie ciała. Krem aplikujemy przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, najlepiej uprzednio biorąc prysznic. Kosmetyk wklepuje się w wilgotną skórę, zapewniając tym samym lepsze wchłanianie. 

Kosmetyki złuszczające

Złuszczanie martwego naskórka nabiera szczególnego znaczenia w porze letniej. Zabieg ten warto wykonać 2 razy w tygodniu, stosując odpowiednio dobrane, delikatne kosmetyki. Nie zapomnijmy spakować ich do wakacyjnej walizki - usunięcie martwego naskórka pozwoli cieszyć się piękną, równomierną opalenizną. Jednocześnie umożliwia efektywniejsze wchłanianie kosmetyków nawilżających. Peelingi warto stosować na skórę twarzy, a także na pozostałe partie ciała. Ciekawym rozwiązaniem są produkty do skóry głowy, pozwalające pozbyć się także drobnych zanieczyszczeń, redukujące też problem łupieżu.

Kosmetyki na oparzenia

Oparzenia pojawiają się na skórze wskutek nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Warto więc ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, a także stosować kremy z wysokim współczynnikiem SPF. Niemniej jednak w przypadku, gdy dojdzie do poparzenia skóry, należy reagować jak najszybciej. Najczęściej mamy do czynienia z dolegliwościami bólowymi, pieczeniem oraz zaczerwienieniem - ulgę przyniosą kosmetyki na bazie pantenolu oraz innych substancji łagodzących. Aplikujemy je przez co najmniej kilka dni, nawet po ustąpieniu nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy, że skóra potrzebuje nieco więcej czasu na regenerację, dlatego w przypadku oparzeń unikajmy wystawiania jej do słońca.

Produkty termoochronne do włosów

Nasze włosy, podobnie jak skóra, nie lubią wysokich temperatur. Dlatego też warto zapewnić im odpowiednią ochronę, wybierając dedykowane kosmetyki. Najczęściej mają one formę sprayu, którego można używać nawet kilka razy dziennie. Wychodząc na zewnątrz, warto spryskać nim kosmyki, tak aby nie uległy one nadmiernemu przesuszeniu. 


Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze