TOP 10 najbardziej nielubianych zawodów
-
21 sierpnia 2019
-
Patrycja
Zdjęcie:
Nie wszystkie zawody cieszą się w naszym kraju społecznym uznaniem. Przedstawiciele niektórych muszą niejednokrotnie borykać się z docinkami i coraz powszechniejszym hejtem. Antypatia jest na tyle powszechna, że są oni obiektami żartów i bohaterami kawałów. Jakie to zawody? Oto lista prawdopodobnie najbardziej znienawidzonych zawodów w naszym kraju.
10. Urzędnicy
Urzędnicy instytucji państwowych to jedna z najgorzej ocenianych grup zawodowych. Większości Polaków kojarzą się z lenistwem, opieszałością i przedmiotowym podejściem do petentów. Same urzędy natomiast kojarzą się z kilometrowymi kolejkami i koniecznością spędzenia kilku godzin na załatwieniu najbardziej prozaicznej sprawy.
9. Księża
Czy ksiądz to właściwie zawód? Podchodząc do tego pytania w techniczny sposób – tak. Dlaczego tak często są negatywnie oceniani? Ludziom kler coraz częściej kojarzy się z bezproblemowym życiem i ogromnymi pieniędzmi. Wiele osób zarzuca księżom, że bogacą się oni wyciągając pieniądze od wiernych. Prawda zapewne leży gdzieś pośrodku, nie zmienia to jednak faktu, że księża to obecnie drogie samochody, wystawne życie i … deklaracje o ubóstwie czy cnotach.
8. Pracownicy mediów
Dziennikarze, prezenterzy i reporterzy – to oni kreują współczesne media i często wpływają na opinię statystycznego Polaka. Niestety, ich praca nie jest zupełnie wolna od nadużyć, półprawd i plotek, które często spotykają się z surową oceną odbiorców. Pracownicy mediów spotykają się z hejtem zwłaszcza jeśli ich artykuł lub program nie jest zgodny z poglądami odbiorców.
7. Kontrolerzy biletów
Popularnych kanarów nie lubi ogromna część społeczeństwa. Skąd tak negatywna ocena tego niewdzięcznego zawodu? Kontrolerzy zawsze pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli regularnie kupujesz bilet miesięczny, prawdopodobnie nigdy nie spotkasz takiego na swojej drodze. Co innego, jeśli właśnie zdecydowałeś się podjechać na gapę dwa przystanki.
6. Komornicy
Postrzegany jako człowiek bez zasad i kręgosłupa moralnego. Wysłannik piekieł, który ma odebrać właścicielowi jego wartościowe przedmioty i nieruchomości. Komornik to wyjątkowo niewdzięczny zawód. Pamiętać należy jednak, że zajęcia komornicze to często skutek problemów „ofiary” komornika, a nie ich przyczyna.
5. Policjanci
Stróż prawa i gwarant bezpieczeństwa na ulicach miast. Przez wielu Polaków policjanci postrzegani są jako problem – wystawiają mandaty, proszą o zachowanie ciszy podczas domówki lub legitymują w niecodziennych sytuacjach. Nienawiść do Policji ma podobne podłoże jak w przypadku komornika, ale nawet uczciwym obywatelom zdarza się narzekać na wysokość mandatów czy niewielką liczbę dozwolonych punktów karnych.
4. Nauczyciele
Nauczycieli nienawidzą przede wszystkim uczniowie. Im bardziej wymagający belfer, tym większa szansa, że spotka się z krytyką swoich podopiecznych. Do krytyki nauczycieli dołączają czasem także rodzice i inne grupy zawodowe. W Polsce utarł się bowiem stereotyp nauczyciela, który pracuje zaledwie kilka godzin dziennie i ma ponad 2 miesiące urlopu.
3. Politycy
Polityka to skomplikowane zagadnienie, które wśród wielu Polaków wzbudza skrajne emocje. Dzieje się tak z powodu głębokiego podziału społecznego. Każdy wszak może mieć swoje poglądy. Politycy są często twarzami całych ruchów, stronnictw i konceptów społecznych – nic więc dziwnego, że przez jednych są kochani, a przez innych nienawidzeni.
2. Pracownicy call-center
Nie znasz dnia ani godziny. Pracownik call-center nie uznaje weekendów, dni wolnych ni późnych godzin wieczornych. Niezłomnie będzie się dobijał aby uprzedzić Cię, że rozmowa jest rejestrowana, a on sam chce Ci przedstawić ofertę nie do odrzucenia. Pracownicy call-center to z pewnością jedna z najbardziej znienawidzonych grup zawodowych – pamiętajmy jednak, że zazwyczaj są to studenci lub osoby bardzo młode, które wykonują polecenia służbowe.
1. Zawodowi kierowcy
Każdy kierujący pojazdem zgodzi się, że parkowanie w wykonaniu niektórych samochodów dostawczych woła o pomstę do nieba. Nie inaczej jest w przypadku kurierów, którzy zatrzymując się tylko na chwilę w celu wydania paczki, potrafią zatrzymać ruch na całej ulicy. Strach na polskich drogach wzbudzają także kierowcy TIR-ów, którzy pędzą na złamanie karku środkiem jezdni. A to tylko część zarzutów pod adresem zawodowych kierowców, które można usłyszeć na polskich drogach.
Znajdź fachowca w swojej okolicy
Dodaj komentarz
Komentarze