Odpowiadamy na 4 najważniejsze pytania, które sobie zadajecie, kiedy szukacie pracy
-
13 sierpnia 2019
-
Patrycja
Zdjęcie:
Kandydaci, którzy dopiero co wkraczają na rynek pracy, albo właśnie zabierają się za zmianę – często mają dużo pytań. Niektórzy nie mogą nic wiedzieć na temat wymagań na tym rynku, a inni z kolei wypadli już z obiegu i nie wiedzą co jest na czasie. Dlatego postaramy się odpowiedzieć na te najbardziej nurtujące, aby każdy wiedział co musi zrobić, żeby udało mu się znaleźć wymarzoną, jedyną pracę, która da mnóstwo satysfakcji i jednocześnie pieniędzy.
1. Czy rejestracja na portalach typu LinkedIn ma jakiekolwiek znaczenie?
Oczywiście, że tak. Okazuje się, że wiele ofert pracy nie jest dostępnych na portalach z pracą, a można zdobyć je jedynie poprzez aplikację na LinkedIn. Tylko tam znajdują się szczegółowe informacje, mail i jakiekolwiek informacje na temat tego, że dana firma potrzebuje pracowników. Nie wierzycie? Możecie sprawdzić – w większości firm będzie tak zwana „utajona rekrutacja”, w której udział będą mogli wziąć tylko ci, którzy mają swój profil na LindkedIn i śledzą poczynania ich firmy właśnie tam. Warto jednak pamiętać, że na takim portalu również trzeba zadbać o to, żeby się dobrze zaprezentować.
2. Czy list motywacyjny w ogóle jest ważny?
Niektórzy traktują go zupełnie po macoszemu. Wszędzie wysyłają jeden i ten sam list motywacyjny. A on ma ogromne znaczenie! Może zadecydować o tym, czy dostaniemy wymarzoną pracę, czy jednak rekrutację wygra ktoś zupełnie inny. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nasz dokument był skonstruowany tak, aby zapewnić nam zdeklasowanie konkurencji. Nie wiesz jak sporządzić odpowiedni list motywacyjny, który da ci pracę? Spróbuj z naszym kreatorem listu motywacyjnego.
3. Co mam zrobić, żeby moje CV się wyróżniało?
Przede wszystkim musi być profesjonalne. Po drugie – ciekawa szata graficzna to może być to. Ale raczej nie przesadzalibyśmy z ilością kolorów, wzorków, obrazków i tym podobnych. Warto postawić na jeden, dość neutralny kolor i ewentualnie zaznaczyć swoją znajomość języków skalą, zamiast pisać „zaawansowany”. Można również w zainteresowaniach dodać ikony poszczególnych rzeczy. Wiemy jednak, że nie każdy potrafi zrobić w taki sposób swoje CV – dlatego z pomocą przychodzi kreator CV.
4. Jak skompletować portfolio?
Jeśli jesteście dziennikarzami, copywriterami albo grafikami – zawsze możecie wszystko kolekcjonować na swojej stronie internetowej lub robić screeny całych stron, na których udostępnione są wasze prace. Nawet, jeśli strona kiedyś przestanie działać, portfolio zostanie z wami. I niektórzy niestety nie zdają sobie z tego sprawy, że jeśli pewnych rzeczy nie udokumentują i sami nie zadbają, by mieć je w swoim posiadaniu, jakaś złośliwość losu może ich pozbawić dokumentacji odnośnie swojej pracy.
Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie wątpliwości, które najczęściej mają wszyscy, którzy poszukują pracy. Teraz będziecie mieli więcej szans na znalezienie dobrego zatrudnienia – jeśli szukacie pracy możecie spróbować zrobić to na naszej stronie w zakładce praca.
Znajdź fachowca w swojej okolicy
Dodaj komentarz
Komentarze