Kominiarz, Czyszczenie komina, usuwanie sadzy, przegląd wentylacji Warszawa


Doprecyzuj lokalizacje

Przykładowa Oferta w kategorii Kominiarz

Data: 09 lutego 2023

Kategoria: Kominiarz

Data: 16 stycznia 2023

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Ochota MAJEWSKIEGO 24

Data: 16 stycznia 2023

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Ochota Grójecka 112

Data: 16 stycznia 2023

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Ursus DZIECI WARSZAWY 37

Data: 16 stycznia 2023

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Bemowo KALISKIEGO 29

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Wawer Bukowskiego 2A

Data: 16 stycznia 2023

Kategoria: Kominiarz

Warszawa; Mokotów Nicejska 1

Czyszczenie komina to jeden z obowiązków posiadaczy domów. Wykonywać je trzeba przynajmniej raz na kwartał - to jednak nie strach przed mandatem powinien być głównym czynnikiem naszego zainteresowania usługą. Komin należy regularnie czyścić w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Można oczywiście zrobić to samemu - większość z nas woli jednak skorzystać z pomocy specjalisty - tych ostatnich nie brakuje na szczęście na terenie Warszawy i służą nam oni pomocą. Jaki jest zakres usług współczesnych kominiarzy i kiedy warto zadbać również o kontrolę instalacji wentylacyjnej?

Kominiarz i przegląd wentylacji Warszawa

Czyszczenie komina powinno mieć miejsce przynajmniej cztery razy do roku - jest to związane z rozporządzeniem ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. Nic więc dziwnego, że usługi kominiarzy cieszą się sporym zainteresowaniem w Warszawie i jej bezpośrednich okolicach. Warto pamiętać, że sadza zbiera się zwłaszcza podczas opalania domu wilgotnym drewnem. Kominiarz pozbędzie się nieczystości i udrożni przewód kominowy. Zdarza się również, że w kominie gniazdują ptaki, które trzeba stamtąd. wysiedlić przed rozpoczęciem sezonu grzewczego - wówczas z pomocą także może przyjść nam kominiarz.

Czyszczenie komina może uratować nam życie i znacząco podnosi bezpieczeństwo. Podobnie jest zresztą w przypadku regularnych kontroli przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, które także regulowane są konkretnymi przepisami. Należy pamiętać, że nieregularne przeglądy i nie czyszczenie komina mogą grozić sankcjami finansowymi w postaci mandatów (nawet do 500 zł). Na szczęście na Bemowie, Woli i Bielanach nie brakuje specjalistów, którzy pomogą nam w dbaniu o nasze kominy i instalacje. Ile kosztują ich usługi? Wiele zależy tak naprawdę od zakresu, który nas interesuje. Wszelkie szczegóły warto więc ustalać bezpośrednio ze specjalistą lub firmą, którą reprezentuje kominiarzy czy technik.

Inne kategorie

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta