Wycena nieruchomości

Doprecyzuj lokalizacje

Przykładowa Oferta w kategorii Wycena nieruchomości

Data: 02 października 2022

Wycena wartości domu i mieszkania, wycena nieruchomości Warszawa

Każda nieruchomość ma swoją wartość, która nie zawsze jest łatwa do określenia lub znana. Wówczas warto skorzystać z pomocy specjalisty, który określi realną i rynkową wartość domu, mieszkania czy działki (z zabudowaniami klub niezabudowanej). Na cenę składa się wiele czynników - nic więc dziwnego, że jej oszacowanie lepiej powierzyć specjaliście - zwłaszcza, że opinia rzeczoznawcy może być niezwykle znacząca w określonych przypadkach. Na szczęście wielu tego rodzaju fachowców znajdziemy w Warszawie i jej okolicach. 

Wycena wartości domu i mieszkania Warszawa, Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Stare Babice

Z szerokiego zakresu usług rzeczoznawców skorzystać mogą między innymi mieszkańcy Warszawy - wyjątkiem nie są tutaj dzielnice takie jak Bemowo, Wola czy Bielany. Dlaczego ich usługi cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem? Wszystko przez polskie prawo, które mówi, że wycena nieruchomości czy szacunkowy operat muszą być sporządzone przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego (muszą mieć one formę poświadczonego dokumentu). Kiedy należy skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Z usług rzeczoznawcy należy skorzystać na przykład podczas sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Jest też tak w przypadku kredytów hipotecznych, w których nieruchomość ma być zabezpieczeniem spłaty. Wycena rzeczoznawcy ma także wpływ na wysokość podatku od nieruchomości czy wysokość odszkodowania w przypadku wywłaszczenia. Od wartości mieszkania zależy też chociażby wysokość czynszu najmu. Rzeczoznawca może pomóc także przy podziale spadku po osobie zmarłej. Ile kosztują usługi rzeczoznawcy? Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju zlecenia i jego zakresu. Indywidualną cenę warto więc ustalać bezpośrednio ze specjalistą lub konkretną firmą. 

Inne kategorie

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta