Nowoczesne kursy programowania

Jak programować?


  • 26 maja 2022
  • Mateusz

Zdjęcie: Materiały partnerów

Kariera w branży IT jest bardzo kusząca nie tylko dla osób od zawsze mających wiele wspólnego z technologiami, ale również dla osób szukających sposobu na przebranżowienie. Zawód programisty kusi wysokimi zarobkami, możliwością szybkiego awansu i koniecznością stałego rozwoju i nauki nowych umiejętności. Zobaczmy zatem, jak w rozpoczęciu kariery programisty mogą pomóc nowoczesne kursy programowania.


Jak nauczyć się programowania?

Programiści mogą wykonywać szereg różnych zadań. Zazwyczaj jednak zajmują się oni tworzeniem specjalnych kodów, czyli struktury znaków uporządkowanej według zasad pozwalających na działanie programu. Pierwszym krokiem na drodze do nauki programowania powinno być poznanie podstaw, czyli np. język znaczników HTML oraz CSS. Następnie można zdecydować się na specjalizację i naukę podstawowych języków programowania, które są charakterystyczne dla danej specjalizacji. Do najpopularniejszych języków programowania należą m.in. Java, Python, JavaScript, C++ oraz PHP. Początkujący programiści mogą wybrać ścieżkę web developera (twórcy stron internetowych), twórcy gier lub aplikacji mobilnych. Specjalizacja powinna być dopasowana do zainteresować, ponieważ nauka programowania jest czasochłonna i wymagająca, dlatego potrzebna jest prawdziwa motywacja.

Na czym polegają nowoczesne kursy programowania?

Programowania oczywiście można nauczyć się na wiele różnych sposobów. I tak naprawdę absolutne podstawy każdy może zrozumieć samodzielnie. Najszybszym sposobem na skuteczną naukę programowania jest nowoczesny kurs programowania. Bootcampy, czyli intensywne i bardzo skuteczne kursy skupiają się przede wszystkim na nauce praktycznych umiejętności. Od samego początku uczestnicy bootcampów mierzą się z rzeczywistymi problemami, co przygotowuje początkujących programistów do szybkiego rozpoczęcia kariery w branży IT. Bootcampy są prowadzone przez wykwalifikowanych programistów i prowadzących, którzy dbają o to, aby każdy uczestnik dokładnie rozumiał, jak radzić sobie z powierzonymi zadaniami. Bootcamp jest skuteczniejszym i przede wszystkim łatwiejszym sposobem na naukę programowania niż samodzielna nauka z pomocą literatury, kursów online i tutoriali. Uczestnicy w każdej chwili mogą otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i tym samym wynieść jeszcze więcej wiedzy z bootcampów.

Jakie języki programowania są potrzebne do rozpoczęcia kariery programisty w 2022 roku?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, wybór języków programowania do nauki zależy od specjalizacji. Początkujący programiści powinni więc zapoznać się z różnymi ścieżkami rozwoju kariery w IT i dopiero wtedy podjąć decyzję, czego uczyć się na samym początku. Z reguły, pierwszymi „poważnymi” językami programowania, którymi powinni zainteresować się początkujący, są Python, Java, C oraz C++. Poza tym istnieje oczywiście również wiele innych języków programowania, które w niektórych przypadkach są znacznie bardziej przydatne, niż wyżej wymienione języki. Mowa o m.in. SQL, C#, TypeScript, PHP, Ruby, Kotlin, Dart i Objective-C.

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych kursów programowania już dziś?

IT to branża przyszłości. Pomimo tego, że czasem można usłyszeć o ogromnej liczbie początkujących programistów na rynku. Można to również zauważyć po zwróceniu uwagi na liczbę absolwentów informatyki, którzy każdego roku zaczynają swoją karierę zawodową. Niemniej jednak na rynku wciąż brakuje specjalistów i będzie ich brakować również w przyszłości. Nowoczesne kursy programowania to najszybszy sposób na rozpoczęcie swojej kariery w IT i zdobycie umiejętności potrzebnych do znalezienia i rozpoczęcia pierwszej pracy.


Znajdź fachowca w swojej okolicy

Wszystkie dzielnice

Wszystkie miasta


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze