Psycholog, psychoterapia, terapia dla par Warszawa


Przykładowa Oferta w kategorii Psycholog

Data: 14 czerwca 2024

Kategoria: Psycholog

Psycholog Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga północ i Praga południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Stare Babice

Zdrowie mentalne, psychiczne, jest tak samo ważne, jak i fizyczne. Trzeba o nie zadbać. Szczególnie w czasach, które dla każdego są ciężkie. Dlatego znajdźcie kogoś, kto wam pomoże, wysłucha was i pozwoli wam poczuć się lepiej. Zobaczcie, jacy psychologowie przyjmują w waszej okolicy. Psycholodzy i kliniki psychologiczne w Warszawie.

Terapia dla par i małżeństw Warszawa

Codzienność i rutyna sprawiają, że część związków się wypala i przestaje funkcjonować właściwie - dotyczyć to może nawet małżeństw z wieloletnim stażem. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się terapię dla par, podczas których mamy okazję przepracować nasze problemy i zrozumieć, z czym tak naprawdę się borykamy. Specjaliści pomogli w ten sposób już niejednej parze, która dzięki temu mogła rozpocząć zupełnie nowe i szczęśliwsze życie.

Każdy z nas mierzy się z różnymi problemami. Niektórzy doskonale potrafią regulować swoje emocje, mają pełną sprawczość nad swoim życiem, doskonale odnajdują się wśród innych ludzi, nie mają problemów z asertywnością. Mogą w nocy spać, sami znajdują rozwiązania swoich bolączek. Nie miewają problemów z jedzeniem itp. Są jeszcze tacy ludzie, którzy potrafią wpadać z tego powodu w panikę, denerwować się, żyć w permanentnym stresie, który odebiera apetyt i zabiera sen. Niektórzy cierpią z powodu utraty bliskich, po ciężkim wypadku czy z powodu depresji. Inni mają nieustanne lęki, a jeszcze inni problemy z alkoholem czy jedzeniem. Dochodzą również różnego rodzaju objawy psychosomatyczne, których nie sposób ignorować. Często po wielu rundkach u lekarzy pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów zostają odesłani do psychologa. Rozpoczyna się wtedy długa, ale owocna praca, która może przybliżyć nas do absolutnego spokoju ducha. Jeśli nie wiecie jakiego psychologa wybrać - nie szkodzi. Nie ma bowiem żadnych wytycznych jak to zrobić.  Zarówno w całym kraju, jak i w poszczególnych miastach, takich jak Warszawa, jest sporo gabinetów psychologicznych, psychoterapeutycznych, całych klinik poświęconych zdrowiu psychicznemu. Ciężko jest się w tym wszystkim połapać, aby znaleźć najlepszego psychologa / psychoterapeutę dla siebie. 

Psycholog, psychoterapeuta Warszawa

Przede wszystkim warto "spróbować" psychologa, do którego się wybieramy. Jeśli po pierwszym, góra dwóch spotkaniach, nie będziemy czuli, że to jest "to", że to osoba, która może nam pomóc, z którą my chcemy się dogadać - to pora na zmianę. Czasem znalezienie odpowiedniego psychoterapeuty to długi proces, ale warty zachodu. Później warto określić nurt, w którym będziemy pracowali. Do każdego rodzaju zaburzenia jest skonstruowany odpowiedni nurt psychologiczny, który najszybciej może zadecydować o poprawie naszej kondycji psychicznej. 

Warto zadać sobie również pytanie czy chcemy uczęszczać na wizyty stacjonarnie, czy online. W przypadku drugiego rozwiązania torujemy psychologowi drogę do lepszego poznania naszej osoby. Kiedy siedzimy twarzą w twarz z psychologiem czy psychoterapeutą, mamy szansę, że ten wyczyta wiele z mimiki twarzy albo mowy naszego ciała, wyciągając dla siebie niekiedy więcej informacji niż z tego, co mówimy. Dlatego zachęcamy, abyście sprawdzili psychoterapeutów w Warszawie i okolicach. Byście wybrali się tam osobiście i spędzili trochę czasu z osobą, która poświęciła wiele lat na to, aby móc pomagać osobom, które tego potrzebują. 

Choroby psychiczne to bardzo poważne choroby, które powinny być traktowany w taki sam sposób jak złamana noga czy problemy kardiologiczne. Tutaj, jak w każdej innej chorobie, potrzebna jest pomóc specjalisty. Oprócz psychiatry, który jest nam w stanie przepisać niezbędne leki, dobrze jest wybrać się na psychoterapię do psychologa. Psycholodzy pomagają nie tylko w chorobach psychicznych, ale również w trudnych wydarzeniach, problemach w domu czy w szkole. 

Terapia dla par i małżeństw

Zdarza się, że w naszym związku czy małżeństwie nie wszystko układa się po naszej myśli. Do życia wkrada się rutyna - brak rozmów i zaniedbywanie sprawia, że nasze drogi powoli się oddalają. Wówczas z pomocą może przyjść terapia dla par, podczas której zrozumiemy punkt widzenia drugiej osoby i postarać się możemy o naprawienie wspólnej relacji. 

Kiedy boli nas serce - wybieramy się do kardiologa. Kiedy doskwiera nam ból głowy niewiadomego pochodzenia - nasze pierwsze kroki stawiamy do neurologa. Kiedy boli nas dusza - powinniśmy skierować się do psychologa. On potrafi wysłuchać, naprowadzić nas na rozwiązanie nawet największych problemów, potrafi dodać otuchy, pomóc wyjść z traumy, odnaleźć swoją drogę w życiu. Potrafi dotrzeć do sedna naszych problemów i nauczyć kontrolowania swoich emocji, kierowania swoim życiem. Oddaje nam sprawczość i radość z życia, które to potrafi zabrać wiele chorób psychicznych. 

Psycholog, psychoterapeuta, terapia indywidualna i grupowa

Wybór psychoterapeuty nie jest zeczą najprostszą. Nikt nam nie powinien również mówić, kogo nam poleca, bo to, co dla jednego jest dobre, niekoniecznie będzie dobre dla drugiej osoby. Terapeutę warto więc wybrać indywidualnie i tak, aby w 100% była on dostosowany do nas. Warto terapeutów testować - chodzić na pojedyncze wizyty, aby móc sprawdzić, czy nam odpowiada. Zawsze można zmienić terapeutę. 

Warto również zastanowić się, w jaki sposób będziemy korzystać z ich usług. Czy będzie to rozmowa online, czy będą to spotkania w gabinecie. Drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej polecane, ze względu na szerszy ogląd potrzebny psychologom - czasem z mowy ciała można wywnioskować więcej niż z tego, co mówi pacjent.. Pamiętajcie, że do psychologa można zgłosić się z każdym problemem - zarówno z niewiedzą co dalej robić ze swoim życiem, z ADHD, zespołem lęku uogólnionego, zespołem stresu pourazowego, traumą, depresją, zaburzeniami odżywiania czy problemami małżeńskimi. Żaden problem nie jest mało ważny. 

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga północ i Praga południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Stare Babice

Inne kategorie