Przedszkole integracyjne, przedszkole z logopedą Warszawa


Przykładowa Oferta w kategorii Przedszkole integracyjne

Data: 06 czerwca 2023

Przedszkole integracyjne Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga północ i Praga południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Stare Babice

Wiek przedszkolny pociechy jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Szybko rozwijający się maluch potrzebuje opieki, uwagi i zaangażowania. Problemem może być także wybór odpowiedniego przedszkola, który dla wielu rodziców spędza sen z powiek. Większość opiekunów porównuje oferty i stara się wybrać placówkę, którą cechują zarówno wysoka jakość usług, jak i bliskość od ich miejsca zamieszkania. W Warszawie znajdziemy dziesiątki przedszkoli, wśród których wiele to placówki integracyjne. Czym się charakteryzują i kiedy warto je wybrać?

Logopeda i psycholog w przedszkolu integracyjnym Warszawa

Zacząć należy od definicji przedszkola integracyjnego. Jest to placówka oświatowa dla najmłodszych, do której mogą uczęszczać zarówno zupełnie zdrowe dzieci, jak i maluchy z różnego rodzaju chorobami, zaburzeniami rozwoju czy upośledzeniami. Główną zaletą tego rodzaju placówek jest rozszerzona opieka nad dziećmi - często pracują tam także rehabilitanci, logopedzi czy psycholodzy, którzy pomagają najmłodszym w codziennym funkcjonowaniu. Przedszkola integracyjne to także szansa dla dzieci, które sporo zyskują na takim wyborze. 

Wszystkie dzieci w przedszkolach integracyjnych są traktowane tak samo - zarówno dzieci zdrowe, niepełnosprawne, jak i te z zaburzeniami (na przykład zespołem Aspergera) mają tu prawa i obowiązki, z którymi muszą się liczyć. Ponadto dzieci uczą się empatii, współpracy i bezinteresownej pomocy osobom ze swojego otoczenia. Przed wyborem jednej z nich warto zapoznać się ze szczegółową ofertą, lokalizacją i opiniami na temat konkretnego przedszkola. 

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka to problem, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Odpowiednia placówka to gwarancja zarówno wysokiej jakości opieki, jak i możliwości rozwoju naszego malucha. Nic więc dziwnego, że opiekunowie chętnie sprawdzają i porównują oferty najróżniejszych placówek. Na szczęście nowe przedszkola pojawiają się na mapie zachodniej części aglomeracji warszawskiej dość często.

Przedszkole integracyjne z psychologiem i opieką specjalistyczną

Czym tak naprawdę jest przedszkole integracyjne? To rodzaj przedszkola, w którym świetnie odnajdą się zarówno zupełnie zdrowe dzieci, jak i najmłodsi z różnego rodzaju chorobami, zaburzeniami czy upośledzeniami. Jest to doskonały wybór dla dzieci niepełnosprawnych czy z zespołem Aspergera. Ogromną zaletą takich placówek jest rozszerzona opieka, na którą mogą liczyć uczęszczające tam dzieci. Często pracują tam logopedzi, rehabilitanci czy psycholodzy dziecięcy, którzy służą pomocą i swoją wiedzą. Przedszkole integracyjne to także miejsce, w którym wiele zyskać mogą wszystkie dzieci. 

Najważniejszą cechą przedszkoli integracyjnych jest równość wszystkich dzieci - bez względu na ich stan zdrowia mają one swoje obowiązki i przywileje, które dla wszystkich są jednakowe. Zdrowe dzieci także zyskują na kontakcie z niepełnosprawnymi dziećmi lub z przedszkolakami, które borykają się z zaburzeniami. Tego rodzaju forma wspólnej nauki pomaga im zrozumieć potrzeby drugiego człowieka i rodzi w nich empatię czy chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przed wybraniem konkretnej placówki warto porównać kilka ofert i wybrać taką, która w największym stopniu spełnia nasze oczekiwania. 

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga północ i Praga południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Stare Babice

Inne kategorie